Projekt e-Talia

Projekt programu Leonardo da Vinci

Hotel Odyssey: próba przed nagraniem jednego z dialogów projektu „e-Talia”

Kurs języka angielskiego dla sektora turystyki i rekreacji powstał w wyniku projektu realizowanego w latach 2010 – 2012 przez Uniwersytet Coventry (W.Brytania) – lidera projektu, Uniwersytet w Walencji (Hiszpania), Politechnikę w Tralee (Irlandia), Volkshochschule Passau (Niemcy), Europejskie Stowarzyszenie Nauk w Zakresie Biznesu i Języków Obcych (Belgia) oraz kielecką Szkołę Języka Angielskiego „Global Village”.  Był z powodzeniem wykorzystywany do nauki fachowego języka angielskiego przez studentów kierunku „Turystyka i rekreacja” w naszej Uczelni.

Multimedialne materiały edukacyjne wykonał mgr Zbigniew Szczepańczyk z WSEPiNM. W nagraniach video i audio wystąpili nauczyciele angielskiego – native speakers, uczący w Kielcach i Starachowicach: Susan, James, Randall i Stewart. Nagrania video wykonano w kieleckim hotelu Odyssey, audio – w studiu Polskiego Radia Kielce.

Multimedialny kurs jest przeznaczony do nauki w systemie blended learning, a więc z częściowym udziałem nauczyciela. Utrzymany jest na poziomie słownictwa ogólnego A2 i B1 wg. CEFR. Nacisk położony jest na naukę praktycznego języka zawodowego, w zakresie, którego opanowanie jest konieczne dla osób pracującym na hotelowej recepcji, w restauracji, SPA itp. 

Polscy autorzy treści kursu dokładali starań, aby był on nie tylko poprawny pod względem metodycznym, ale także zajmujący, a miejscami nawet zabawny. 

Kliknij poniżej, aby przejść do stron kursu

Kurs online

Powrót na stronę główną

Koordynator Erasmus+ Skip to content